¨¨¨¨
NOVINKY

Přečtěte si:

Mé oblíbené
blogy:
Můžete se těšit na recenze:
Hlas nože (P. Ness), Matched (A. Condie), Unearthly (C. Hand), Zlodějka knih (M. Zusak), Perfect Chemistry (S. Elkeles), Sukuba: Trápení (R. Mead)...


Recenze

Terry Pratchett: Barva kouzel (Úžasná Zeměplocha 1)

20. prosince 2011 v 19:02 | Aazy
Barva Kouzel

Barva kouzel

Autor: Terry Pratchett
Rok vydání: 1983
Orig. název knihy: The Color of Magic

Pratchettova série Úžasná Zeměplocha je podle mě must-read pro každého pořádného fanouška fantasy. A jelikož já jsem fanouškem fantasy, musela jsem si tuto knihu přečíst, nehledě na nesčetná doporučení od mého kamaráda, který Prachetta neskutečně žere.
...

Nejdřív jsem se ke čtení nemohla dokopat. Když jsem knihu otevřela, chvíli mi dělalo problémy pochopit, co se vlastně děje a byla jsem zmatená. Ale hned po pár stránkách mě doslova pohltil svět, které Pratchett dokázal vytvořit. Opravdu musíte mít trochu vytrénovanou představivost, když knihu čtete. Pokud si myslíte, že máte představivosti až nad hlavu, tak si určitě knihu přečtěte. Vaše fantazie se opravdu vyřádí.

Pojďme si trošičku přiblížit děj. Jak už bylo zmíněno, ocitnete se na planetě zvané Zeměplocha, což je taková placka, která leží na zádech 4 slonů, kteří stojí na krunýři obří želvy, velké A' Tuin, která si spokojeně pluje vesmírem.
Tady poznáte čaroděje Mrakoplaše, který shodou okolností vůbec neumí kouzlit. Ten dostane za úkol provést po městě turistu Dvoukvítka, který je neskutečně zvídavý, až to leze na nervy, a kterému je navíc pořád v patách Zavazadlo ze zvláštního druhu dřeva, které ukrývá Dvoukvítkovy mince a také jedno překvapení, díky kterému se Zavazadlo na nožičkách stalo mým oblíbencem. Budete svědky Mrakoplašova a Dovukvítko dobrodružství a stanete se skoro součástí světa Zeměplochy.

Myslím, že Prachett asi není autor, který píše knihy úplně pro každého. K jeho stylu psaní si člověk musí najít cestu. Tato kniha je totální fantasmagorií, jak by řekla jedna nejmenovaná osoba. Mně se i přesto líbila. Mrakoplašova a Dvoukvítkova dobrodružství byla skvělým zpestřením mého dne.

Kniha je navíc krátká, má asi jen 200 stránek, takže pokud hledáte odreagování, můžete po knize klidně sáhnout. Doufám, že nebudete litovat. Já jsem nelitovala a dávám tomuto Prachettovu dílu 4/5. :)

Lisa McMann: Cryer's Cross

2. října 2011 v 15:17 | Aazy
Kniha Cryer's Cross
Cryer's Cross je malé městečko v Montaně, které má asi 200 obyvatel a tak není divu, že se tu zná každý s každým.
Když jednoho dne zmizí beze stopy jedna z místních studentek Tiffany, není divu, že tato událost otřese celým městečkem. Nikdo nechápe, co se jí mohlo stát a ani hromadné pátrání nepomůže.
16tiletou Kendall, která trpí OCD (což je Obsedantně kompulzivní porucha viz teta Wiki) prázdná Tiffanina lavice doslova přivádí k šílenství.

Jednoho dne se nejlepší kamarád Kendall, Nico, začne chovat divně a ačkoli se ho Kendall ptá, co ho trápí a snaží se mu pomoci, po pár dnech Nico také beze stopy zmizí. Kendall je ztrátou Nica zničená a její život se na chvíli trošku zasekne. Ve městě začne platit opatření, že nikdo, kdo není dospělý, se nesmí po městě pohybovat sám. a tak Kendall začne jezdit do školy se svými novými spolužáky, Jaciánem a Marlenou.

Kendall i Jacián mají společnou lásku k fotbalu a když se školní tým, kvůli ztrátě dvou hráčů rozpadne, najdou si k sobě cestu neobvyklým způsobem. Začínají spolu trénovat. Trénovaní je pro Kendall jediná doba, kdy nemyslí na Nica.

Kdykoli jindy však myšlenky na něj nemůže dostat z hlavy. Kam se poděl? Co se mu stalo? Je tu možnost, že by ho mohla zase vidět? Jak se vlastně mohl takhle ztratit? A co Tiffany? Nakonec objeví zvláštní souvislost mezi oběma zmizeními. Jak Nico, tak Tiffany seděli ve škole v té stejné lavici.

Jednoho dne si Kendall všimne, že na lavici je vyřezaný jeden nový nápis. Graffiti, o kterém si postupně začíná myslet, že je právě od Nica. A jelikož je to její poslední spojení s jejím nejlepším přítelem, sedne si do stejné lavice také, aby mohla poslouchat tajemný hlas, který patří právě Nicovi.
Neví ale, že si začne zahrávat s tajemstvím, které tohle malé městečko pečlivě skrývá. Navíc ji čím dál víc matou city, které chová k Jaciánovi. Jenže Nico je Nico... A tak Kendall odhaluje něco, co mělo být raději navždy pohřbeno hluboko v historii městečka Cryer's Cross.
Podaří se jí uniknout, nebo se také ztratí na dobro?

Můj názor na knihu:
Mně osobně se tahle kniha celkem líbila, bylo tam pár věcí, které by se daly zlepšit ale docela jsem se pobavila a někdy mi naskočila husí kůže, když jsem četla takové mini-básničky, které se nacházely mezi kapitolami, pokaždé nazvané pouze slovem We (My). Pořád mě ale víc děsí Kingův Hřbitov zvířátek . :D
Knihu jsem četla v angličtně, v Česku myslím nevyšla a ani nevím, jestli se ji někdo chystá vydat.

Dávám 3,75 * z 5*.

Stephenie Meyer: The Host (Hostitel)

25. června 2010 v 17:55 | Terez
Mě přivedlo k této knize to, že jsem blázen do Stmívání, a tak jsem si k minulým Vánocům přála tuhle knihu... A rozhodně toho nelituju!
Příběh:
Hostitel vypráví příběh Melanie Stryderové, jedné z přeživších lidí na planetě Zemi. Naše Země je okupována Dušemi. Duše nemohou žít na Zemi bez hostitele, pokud nejsou ve speciálních schránkách, a tak jsou Duše vkládány do těl lidí... Lidé, kteří v sobě nemají Duši, už téměř nenajedete. Melanie, její bratr Jamie a Jared, její láska, jsou mezi těmi, co přežívají stále jako lidé... Nejsou to jen hostitelská těla. Melanie se ale vydává zachránit svoji sestřenici, která se podle všeho také pořád člověk, a při jejím pokusu o její záchranu je chycena Hledači. Je předána Léčitelům, kteří jí do těla vloží Duši, Poutnici.

Maggie Stiefvater: Shiver (Mrazení)

2. června 2010 v 19:04 | Terez
Není to tak dlouho, co jsem si koupila tuto knihu a musím říct, že se mi opravdu líbila. Moc se mi líbilo, jaká byla Grace a jak Samovi pomáhala. Navíc autorka v knize střídá pohled Grace a Sama, takže jsem si mohla udělat obrázek o všem. O smečce, díky Samovi, a o tom, jak na vlky reagují lidé, díky Grace. Poklona pro Maggie S. :)
Příběh:
Když bylo Grace 11 let, vlci ji stáhli z houpačky. Sam v podobě vlka ji zachrání a čeká každý den v lese u jejího domu, až se Grace promění. To se ale nikdy nestane. Jednoho dne vlci pokoušou Jacka, syna bohatého člověka z města, kde Grace bydlí. Je prohlášen za mrtvého a jeho tělo zmizí z márnice. Lidé z města tedy uspořádají hon na vlky. Sam je postřelen a promění se zpátky na člověka. Grace ho najde jak krvácí na verandě jejího domu. Vezme ho do nemocnice, protože ví, že on je "její" vlk, který ji každý den pozoroval z lesa.

Stephenie Meyer: Twiligh saga (Sága Stmívání)

1. června 2010 v 21:15 | Terez
Ehm, kdo by neznal...
Každý snad už ví, o čem to je, ale kdyby někdo nevěděl, tak hl. postavou je Bella, která se přestěhovala za svým otcem do Forks. Ve Forks žije i Edward - upír, který se zamiluje do Belly. A hned je z toho aféra, jak jinak. Edward si uvědomuje, že jako upír nemůže být s Bellou, ale Belle to nedochází.

Becca Fitzpatrick: Hush, hush (Zavržený)

1. června 2010 v 18:36 | Terez
Zavržený
Není to dlouho, co u nás vyšla kniha s názvem Zavržený (Hush, hush). Já jsem ji četla v originále, takže nevím, jaký je překlad, ale můžu vám ji vřele doporučit - hlavně milovníkům Stmívání jako jsem já a nejen těm. :)
Kniha je zajímavá od začátku do konce. Příběh začíná na hodině biologie, kde se znenadání učitel rozhodne, že změní zasedací pořádek. Vedle Nory (hlavní postava) se místo její kamarádky Vee posadí neznámý Patch. Patch se Noře zdá divný a myslí si, že by bylo lepší, kdyby se od něj držela dál, ale musí s ním dělat úkol a to znamená, že se s ním musí sejít.
 
 

Reklama