¨¨¨¨
NOVINKY

Přečtěte si:

Mé oblíbené
blogy:
Můžete se těšit na recenze:
Hlas nože (P. Ness), Matched (A. Condie), Unearthly (C. Hand), Zlodějka knih (M. Zusak), Perfect Chemistry (S. Elkeles), Sukuba: Trápení (R. Mead)...


Lisa McMann: Cryer's Cross

2. října 2011 v 15:17 | Aazy |  Recenze
Kniha Cryer's Cross
Cryer's Cross je malé městečko v Montaně, které má asi 200 obyvatel a tak není divu, že se tu zná každý s každým.
Když jednoho dne zmizí beze stopy jedna z místních studentek Tiffany, není divu, že tato událost otřese celým městečkem. Nikdo nechápe, co se jí mohlo stát a ani hromadné pátrání nepomůže.
16tiletou Kendall, která trpí OCD (což je Obsedantně kompulzivní porucha viz teta Wiki) prázdná Tiffanina lavice doslova přivádí k šílenství.

Jednoho dne se nejlepší kamarád Kendall, Nico, začne chovat divně a ačkoli se ho Kendall ptá, co ho trápí a snaží se mu pomoci, po pár dnech Nico také beze stopy zmizí. Kendall je ztrátou Nica zničená a její život se na chvíli trošku zasekne. Ve městě začne platit opatření, že nikdo, kdo není dospělý, se nesmí po městě pohybovat sám. a tak Kendall začne jezdit do školy se svými novými spolužáky, Jaciánem a Marlenou.

Kendall i Jacián mají společnou lásku k fotbalu a když se školní tým, kvůli ztrátě dvou hráčů rozpadne, najdou si k sobě cestu neobvyklým způsobem. Začínají spolu trénovat. Trénovaní je pro Kendall jediná doba, kdy nemyslí na Nica.

Kdykoli jindy však myšlenky na něj nemůže dostat z hlavy. Kam se poděl? Co se mu stalo? Je tu možnost, že by ho mohla zase vidět? Jak se vlastně mohl takhle ztratit? A co Tiffany? Nakonec objeví zvláštní souvislost mezi oběma zmizeními. Jak Nico, tak Tiffany seděli ve škole v té stejné lavici.

Jednoho dne si Kendall všimne, že na lavici je vyřezaný jeden nový nápis. Graffiti, o kterém si postupně začíná myslet, že je právě od Nica. A jelikož je to její poslední spojení s jejím nejlepším přítelem, sedne si do stejné lavice také, aby mohla poslouchat tajemný hlas, který patří právě Nicovi.
Neví ale, že si začne zahrávat s tajemstvím, které tohle malé městečko pečlivě skrývá. Navíc ji čím dál víc matou city, které chová k Jaciánovi. Jenže Nico je Nico... A tak Kendall odhaluje něco, co mělo být raději navždy pohřbeno hluboko v historii městečka Cryer's Cross.
Podaří se jí uniknout, nebo se také ztratí na dobro?

Můj názor na knihu:
Mně osobně se tahle kniha celkem líbila, bylo tam pár věcí, které by se daly zlepšit ale docela jsem se pobavila a někdy mi naskočila husí kůže, když jsem četla takové mini-básničky, které se nacházely mezi kapitolami, pokaždé nazvané pouze slovem We (My). Pořád mě ale víc děsí Kingův Hřbitov zvířátek . :D
Knihu jsem četla v angličtně, v Česku myslím nevyšla a ani nevím, jestli se ji někdo chystá vydat.

Dávám 3,75 * z 5*.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Yanny Yanny | Web | 4. prosince 2011 v 16:20 | Reagovat

Tyjo, další člověk, co čte v angličtině! Musím se do toho opravdu taky dát! Je to ostuda. Já, takový milovník angičtiny a ještě jsem nezvládla ani jednu. Mám doma originální vydání prvního HP a Twilight, ale to je o ničem, když už ten příběh znám. Chce to něco, co si chci přečíst už dlouho. :)

2 Dý | Web | 10. prosince 2011 v 20:53 | Reagovat

Mně se kniha Cryer´s Cross neskutečně líbila!! .) Jelikož mně vyděsí opravdu cokoli, byla jsem dost napjatá a chvílemi i vyděšená!:D :))
A Jacián je.. ááá♥ :DD
mimochodem.. o vydání :) nakladatelství Fragment bude o vydání v češtině rozhodovat začátek roku (zpráva přímo z nakladatelství :P)

3 Caroline Caroline | 11. října 2012 v 19:59 | Reagovat

Chci se zeptat, kde si kupuješ knížky v angličtině? :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama