¨¨¨¨
NOVINKY

Přečtěte si:

Mé oblíbené
blogy:
Můžete se těšit na recenze:
Hlas nože (P. Ness), Matched (A. Condie), Unearthly (C. Hand), Zlodějka knih (M. Zusak), Perfect Chemistry (S. Elkeles), Sukuba: Trápení (R. Mead)...


HTML, CSS poprvé...

1. listopadu 2010 v 11:00 | Aazy
html css... :D

Ahoj!
V prvé řadě děkuji za komentáře k předchozímu článku o kódování. Zařídila jsem se podle vašich rad a FrontPage pustila k ledu. Místo toho jsem si stáhla PSPad. Podle mnohých je to prý kvalitní program a jeden můj kamarád mi ho taky doporučil, tak jsem se odhodlala. :)
A jak mi jde moje zápolení s HTML?

.
HTML...
- Já a html si už celkem rozumíme. Slovo celkem je ovšem klíčové. Oprášila jsem pár starých vědomostí, jež mě kdysi naučil můj milovaný šikovný bratr, abych mohla dělat machra v hodinách informatiky - no jo, já vím, není to zrovna extra důvod k tomu učit se kódovat, ale užívám si, když jsem alespoň v jednom předmětu lepší než moji spolužáci. Hanba těm klukům, oni snad nedělají nic jiného, než že hrají hry... (Což ostatně dělá každý normální teenager místo toho, aby se hrabal v html. Ale já si nemůžu pomoct. :D)
- Jak jsem zmiňovala na začátku kamaráda, který mi odsouhlasil PSPad, tak ten mi teď dost pomáhá. (Díky, díky, díky...) Chudáček snáší moje blbé otázky, jaký je rozdíl mezi párovými a nepárovými tagy - ale ne, tak blbá zase nejsem.
- Teď momentálně se nejvíc zabývám tabulkami, abych to nějak pobrala a zkouším různé jednoduché ptákoviny. No co, nějak se začít musí, ne?
.
CSS...
- A jééé... Tak já a CSS tak dobří kamarádi nejsme. Možná je to tím, že mě bolí hlava, možná tím, že jsme blbá, ale pořádně jsem se naučila snad jen udělat jednotné nadpisy. Ale myslím, že na tom má vážně podíl moje bolavá hlava, takže až mi bude líp, půjde to lépe.
- Hlavní je, že umím externí CSS připojit k html dokumentu. (Jsem borec, co? - těžká ironie, kdybyste nevěděli)
.
.
.
Budu se hlásit zase někdy s novinkami. Možná vám někdy ukážu, jak jsem jeden html soubor totálně zprasila. :D To byste se zasmáli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 radulina radulina | Web | 1. listopadu 2010 v 12:52 | Reagovat

CSS se nejlépe učí, pokud máš k dispozici nějaké příklady, kde vidíš kód a jak to vypadá. Určitě by jsi kromě nadpisů zvládla i background a podobné věci ;)

2 kappa kappa | Web | 1. listopadu 2010 v 14:49 | Reagovat

ale si borec, pripojiť externý css k html sa mi v živoote nepodarilo. /hm, nebude asi tým, že som to nikdy neskúšala? :D/

3 Žirafka Žirafka | Web | 1. listopadu 2010 v 17:51 | Reagovat

No já tě obdivuju, já ani nevim co to to CSS je :D. A to HTML jsme taky dělali, ale nic to ve mě nezanechalo. Blog to umí sám, tak jsem v tom viděla zbytečnost :D. No nic. Počítačník ze mě nikdy bejt nemůže :-(. Jo jinak se těším že budeě víc aktivnější

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama